Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Cofnij czas – zabieg silnie liftingujący

Cofnij czas i olśniewaj! Linia TEMPTATION to wysoka koncentracja najnowocześniejszych aktywnych składników dzięki, którym skóra będzie napięta, zmarszczki zredukowane, a Ty będziesz wyglądać młodziej.

W osiągnięciu celu pomagają składniki aktywne:

Syn®–Ake (jad węża) – białko będące inhibitorem neurotransmiterów, działające na zasadzie zatrzymania uwalniania acetylocholiny do szczeliny synaptycznej, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Syn®-Ake to neuropeptyd naśladujący działanie toksyny węża Temple Viper i jest najsilniejszym peptydem rozkurczającym. Badanie Syn®-Ake potwierdziło natychmiastową redukcję zmarszczek, trwającą ok. 6 godzin. Natomiast po 28 dniach odnotowano zmniejszenie zmarszczek o 50%. Udowodniono, że jego działanie powoduje zmniejszenie częstości występowania skurczów mięśni, co daje efekt zmniejszenia zmarszczek i poprawia wygląd skóry. Składnik ten działa podobnie do toksyny botulinowej – silnie przeciwzmarszczkowo, przy czym nie jest toksyczny, nie wywołuje też odpowiedzi ze strony układu immunologicznego, dzięki czemu nie powstają przeciwciała na to białko.

PhytoCellTec™ Malus Domestica – pierwsze roślinne, aktywne komórki macierzyste, których zadaniem jest ochrona ludzkich komórek macierzystych skóry, a ich skuteczność udowodniono w badaniach. PhytoCellTec™ Malus Domestica jest liposomalnym preparatem. Roślinne komórki macierzyste otrzymane zostały z jabłek (rzadki szwajcarski gatunek), za pomocą innowacyjnej i opatentowanej roślinnej hodowli komórkowej. Dzięki opracowaniu tej metody, możliwe jest uzyskanie komórek pochodzących z tkanki przyrannej. Gatunek jabłek, z których pozyskuje się te komórki jest bogaty w czynniki epigenetyczne, które mają zdolność aktywowania genów bez wpływania na ich strukturę. Korzyści wynikające z zastosowania tego preparatu są następujące:

  • Chroni „długowieczność” komórek macierzystych skóry ludzkiej
  • Opóźnia starzenie podstawowych komórek
  • Zwalcza objawy chronologicznego starzenia się skóry

Tens’Up™ – to naturalna substancja aktywna łącząca natychmiastowy i długotrwały efekt liftingu z działaniem przeciwstarzeniowym. Zawiera on w swym składzie ponad 35% oligosacharydów otrzymywanych z korzenia cykorii, które wyraźnie napinają powierzchnię skóry i zmniejszają widoczność zmarszczek. Dodatkowo zastosowana technologia matrycowa (trójwymiarowa matryca polisacharydowa pozyskiwana z drzewa Tara) umożliwia sekwencyjne uwalnianie substancji aktywnych w głąb skóry, gdzie wywierają one wpływ na syntezę kolagenu i dają długookresowy efekt przeciwstarzeniowy. W przeprowadzonym badaniu in-vivo 90% badanych potwierdziło wyraźny, natychmiastowy efekt liftingu wywoływany przez Tens’Up™.

Kwas hialuronowy (HA) – polisacharyd należący do glukozaminoglikanów, które wraz z elastyną i kolagenem są podstawowymi składnikami struktury tkanek takich jak skóra. HA ma właściwości higroskopijne, a jedna cząsteczka tego kwasu jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Wraz ze zmniejszającą się ilością HA w skórze, włókna kolagenowe ulegają dezorganizacji, co prowadzi do pojawienia się charakterystycznych zmian starczych. HA jest uznawany za jeden z najlepszych środków nawilżających i chroniących skórę przed wysychaniem. Ilość 1 grama kwasu hialuronowego jest w stanie zatrzymać blisko 6 litrów wody. Kwas hialuronowy jest substancją biozgodną, czyli nie wywołuje żadnej niepożądanej reakcji po zastosowaniu, takich jak alergie, podrażnienia, zaczerwienienie czy pieczenie. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia. Wygładza, poprawia elastyczność, ujędrnia. Dobrze nawilżona warstwa rogowa naskórka staje się bardziej przepuszczalna dla substancji czynnych.

W skład zabiegu wchodzi:
  1. Demakijaż
  2. Peeling enzymatyczny lub eksfoliacja odpowiednim serum kwasowym w celu usunięcia martwego naskórka i przygotowania skóry do przyjęcia substancji aktywnych.
  3. Nałożenie ampułki zawierającej kompleks o przeciwzmarszczkowych właściwościach jadu węża oraz nawilżający kwas hialuronowy. Dodatek heksapeptydu mającego działanie zbliżone do botuliny, spłyca istniejące zmarszczki.
  4. Nałożenie na twarz, szyję i dekolt luksusowej maski o działaniu odżywczym i liftingującym. Maska jest doskonała dla skóry dojrzałej i odwodnionej, zawiera nawilżający kwas hialuronowy, odżywczy wyciąg z masłosza i oczyszczający kaolin.
  5. Aplikacja kremu na twarz, szyję i dekolt z roślinnymi, aktywnymi komórkami macierzystymi oraz wykonanie masażu.
  6. Aplikacja kremu na okolice oczu o właściwościach przeciwzmarszczkowych, nawilżających,  odżywczych i łagodzących.

Sugerowana liczba zabiegów:  6 zabiegów w jednej serii – jeden zabieg w tygodniu.