Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Złoty środek w walce z trądzikiem – trądzik i przetłuszczanie

Leczenie trądziku nie jest łatwe, ale dzięki nowoczesnym produktom z serii Acne Logique, możesz pozbyć się uciążliwych zmian i blizn, które po nich pozostają, a także zapobiegać powstawaniu nowych. Trądzik jest jedną z najbardziej uciążliwych chorób skóry, która coraz częściej dotyka nie tylko nastolatków, ale także osoby dorosłe. Problem ten pojawia się w wyniku wzmożonej pracy gruczołów łojowych, ale również w związku z problemami hormonalnymi, złą dietą czy stresem. Zbyt duża ilość sebum powoduje zablokowanie ujścia gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do stanu zapalnego. Pojawiają się wówczas zaskórniki, grudki oraz krosty. Problem trądziku często nasila się kiedy zbyt mocno wysuszamy skórę (np. tonikiem alkoholowym), dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja – zarówno nawilżenie, jak i działanie przeciwtrądzikowe.

Firma Théo Marvée zastosowała w swoich preparatach rewolucyjne i bardzo skuteczne w walce z trądzikiem składniki aktywne:

Sytenol®A -przełomowy naturalny składnik, który otrzymuje się przez ekstrakcję i oczyszczenie nasion Babchi. Nasiona te mają bardzo silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz wspomagające łagodzenie zmian potrądzikowych. Sytenol®A bardzo skutecznie hamuje namnażanie się baterii Propionibacterium Acnes, hamuje wydzielanie sebum, matuje skórę, a także przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych i stanów zapalnych. Działa również jako funkcjonalny odpowiednik odmładzającego retinolu, przy czym jest całkowicie bezpieczny.

Acnacidol™– wyjątkowy składnik aktywny, który usuwa nadmiar łoju i zanieczyszczenia, nie naruszając naturalnej bariery ochronnej, odblokowuje pory oraz przywraca naturalne pH skórze. Wykazuje również działanie silnie antybakteryjne. Pozyskiwany jest z mleczka pszczelego, które wspomaga regenerację skóry i odnowienie uszkodzonych komórek. Dzięki niemu skóra lepiej sobie radzi ze stanami zapalnymi.

W skład zabiegu wchodzi:

Faza 1: Oczyszczanie:

  1. Demakijaż
  2. Tonizacja skóry
  3. Peeling enzymatyczny / peeling mechaniczny Rubi Peel / zabieg głębokiej eksfoliacji przy kwasu pirogronowego
  4. Nałożenie maski rozpulchniającej na twarz i oczyszczenie skóry – manualnie lub za pomocą ultradźwięków
  5. Aplikacja maski oczyszczającej na bazie węgla aktywnego, która silnie oczyszcza i zwęża pory. Węgiel aktywny jest doskonały w walce z zanieczyszczeniami skóry, usuwa toksyny i nadmiar sebum, odblokowuje pory, wyrównuje koloryt skóry i chroni ją przed działaniem wolnych rodników. Maska ma właściwości bakteriobójcze. Zawiera kaolin, czyli glinkę kosmetyczną o działaniu bakteriobójczym, remineralizującym, odtruwającym i absorpcyjnym, działa antyseptycznie, przeciwzapalnie i łagodząco.

Faza 2: Łagodzenie oraz działanie przeciwtrądzikowe:

  1. Aplikacja esencji o właściwościach antybakteryjnych i łagodzących, z zawartością kwasu salicylowego o działaniu przeciwzapalnym. Serum stymuluje odnowę komórkową skóry i rozjaśnia przebarwienia, hamuje działanie wolnych rodników, działa łagodząco.
  2. Aplikacja maski algowej w celu ukojenia podrażnionej skóry.
  3. Nałożenie kremu normalizującego.
  4. Punktowe nałożenie serum na zmiany trądzikowe. Serum zawiera tlenek cynku, wpływając na likwidację zmian trądzikowych i szybsze gojenie się ran, z kolei kwas salicylowy ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, stymuluje odnowę komórkową skóry i rozjaśnia przebarwienia.

Sugerowana liczba zabiegów:  6 zabiegów w jednej serii – jeden zabieg w tygodniu.