Zabiegi na ciało,  Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Regeneracja i nawilżenie – zabieg z kolagenem morskim

Kolagen to bezcenne białko – „białko młodości”, jeden z głównych składników tkanki łącznej. Odpowiedzialne jest ono za sprężystość, jędrność, nawilżenie skóry, a także za nieustającą odnowę komórek. Skorzystaj z zabiegu i niech Ci zazdroszczą!

Już po 25-tym roku życia rozpoczyna się nieuchronny i nieodwracalny proces stopniowego zanikania kolagenu (średnio 1% rocznie). Przyczyną tego zjawiska jest malejąca aktywność fibroblastów, które niestety nie są w stanie uzupełniać deficytu kolagenu, spowodowanego niekorzystnym działaniem enzymów starzeniowych. Prowadzi to do zapadania się rusztowania kolagenowo-elastynowego, co widoczne jest jako „kurze łapki”, zmarszczki i bruzdy.

Collagènique to zabieg kolagenowej regeneracji i nawilżenia skóry oparty na rewelacyjnych składnikach anti-age takich jak:

Hydro-Marine Collagen – to aktywny biologicznie koncentrat kolagenu morskiego, który jest bogatym źródłem peptydów i aminokwasów. Doskonale nawilża i zmniejsza widoczność zmarszczek.

Hydroavena HPO-LQ – zmikronizowane oligopeptydy z owsa, które dzięki możliwości wnikania w głębokie warstwy skóry wiążą wilgoć, a tym samym ujędrniają i wygładzają.

Sterocare PH -wyciąg z kwiatów koniczyny czerwonej bogaty w izoflawony, które posiadają aktywność etrogenową, przeciwzapalną i antyoksydacyjną oraz stymulują syntezę kolagenu i elastyny.

Bio Proteinol PF – wyciąg z łożyska (placenta) bogaty w ogromną ilość składników odżywczych, takich jak: aminokwasy, witaminy, kwas foliowy, biotynę, enzymy, oligoelementy. Placenta poprawia metabolizm skóry i zwiększa ukrwienie tkanek.

Argirelina – to peptyd posiadający właściwości dermoodprężające, czyli rozluźniające napięcie mięśni, tym samym zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych oraz wygładza skórę wykazując efekt „botulin-like”. Ponadto pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu.

W skład zabiegu wchodzi:
  1. Demakijaż
  2. Peeling enzymatyczny / peeling mechaniczny Rubi Peel / zabieg głębokiej eksfoliacji przy pomocy kwasów.
  3. Aplikacja profesjonalnego serum, które odmładza i regeneruje cerę dojrzałą, posiada właściwości zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.
  4. Nałożenie maski o właściwościach odmładzających, regenerujących i nawilżających. Maska zawiera m.in. Hydro-Marine Collagen, kolagen rozpuszczalny, masło shea, kwas hialuronowy, odżywcze oleje roślinne i łagodzacy panthenol i alantolinę.
  5. Aplikacja kremu o działaniu nawilżającym, łagodzącym i antyseptycznym i wykonanie masażu.
  6. Nałożenie maski algowej na twarz, szyję, dekolt i kolagenowej pod oczy.

Sugerowana liczba zabiegów:  5 zabiegów w jednej serii – jeden zabieg w tygodniu.