Zabiegi na ciało,  Zabiegi pielęgnacyjne twarzy

Pożegnaj przebarwienia – zabieg z kwasem fitowym

Odmłodzona, świeża, gładka i elastyczna – jednym słowem rozpromieniona! Tak będzie wyglądała Twoja skóra po wykonaniu zabiegu Phytic. Profesjonalny zabieg eksfoliacji na bazie kwasu fitowego przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, zwiotczałej i z tendencją do przebarwień. Kwas fitowy doskonale rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych- dzięki zdolnościom blokowania miedzi odpowiedzialnej za proces melanogenezy (powstawania barwnika skóry). Działa również antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, rewitalizująco oraz obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne. Jest to jeden z delikatniejszych kwasów, który stopniowo i nieinwazyjnie złuszcza, przez co polecany jest również dla skór wrażliwych, naczyniowych i źle tolerujących silniejsze rodzaje kwasów.

Kwas fitowy –  posiada udowodnioną klinicznie skuteczność rozjaśniania skóry poprzez blokowanie tyrozynazy, niezbędnej do syntezy melaniny. Chelatuje (wiąże i neutralizuje) metale ciężkie, zapobiegając powstawaniu wolnych rodników i neutralizując ich prozapalną aktywność. Wygładza i wyrównuje strukturę skóry, pobudza syntezę włókien podporowych wyraźnie ujędrniając i zagęszczając skórę. Wysokie 25% stężenie kwasu fitowego umożliwia stopniową i nieinwazyjną eksfoliację cery wrażliwej, źle tolerującej inne rodzaje kwasów.

W skład zabiegu wchodzi:
  1. Odtłuszczenie skóry antybakteryjnym kompresem przygotowującym skórę do zabiegu eksfoliacji (złuszczania), dzięki czemu zwiększa się przyswajalność składników aktywnych aplikowanych podczas zabiegu. 
  2. Nałożenie serum z kwasem fitowym, które odmładza cerę dojrzałą ze zmarszczkami, utratą jędrności, elastyczności i tendencją do przebarwień.
  3. Aplikacja maski z kwasem fitowym, dzięki której przenikają rewitalizujące, odżywcze i łagodzące podrażnienia składniki aktywne. Skóra jest wyraźnie odżywiona, wygładzona i rozjaśniona.
  4. Aplikacja kremu bogatego w cenne NNKT, kompleks olejów z wiesiołka, ogórecznika i pestek winogron, który odbudowuje i wzmacnia barierę ochronną naskórka, zapobiega utracie wilgoci i widocznie odżywia skórę.

Sugerowana liczba zabiegów:  3 zabiegi w jednej serii – jeden zabieg w tygodniu.